DOŚWIADCZENIE

Historia naszej Firmy sięga końca ubiegłego wieku. Fabryka położona jest na pięknym i ekologicznie czystym obszarze Pogórza Gorlickiego. Wiedza i doświadczenie pokoleń składają się na nasze podejście do pracy, bowiem Natura niechętnie zdradza swoje sekrety. Dlatego właśnie całe życie spędziliśmy poznając tajemnice drzew. Uczyliśmy się, jak różne rodzaje drewna mogą pracować pod ludzkimi stopami. Jakie mają właściwości wytrzymałościowe, jaki kolor można można z nich wydobyć. Z szacunku dla Klienta i miłości do Natury postanowiliśmy stworzyć najwyższej jakości deski podłogowe REVESEN.

Zastosowanie w procesie produkcyjnym nowoczesnych i precyzyjnych maszyn do obróbki drewna jest następnym warunkiem wyprodukowania dobrej jakościowo podłogi. W naszym procesie produkcyjnym zastosowaliśmy technologię aż 9–krotnej obróbki deski i parkietu. 9–krotne struganie każdej klepki czy deski zapewnia wysoką precyzję obróbki i minimalizuje lub wręcz eliminuje grubość warstwy cyklinowania nowej podłogi. Dzięki temu warstwa użytkowa podłogi pozostaje grubsza i daje możliwość większej ilości renowacji. Krótko mówiąc: otrzymujecie Państwo podłogę precyzyjnie obrobioną z koniecznością co najwyżej minimalnego cyklinowania, a więc warstwa użytkowa podłogi jest tak wysoka, że możemy śmiało powiedzieć, iż podłogi REVESEN są trwalsze o przynajmniej jedną renowację, czyli w warunkach domowych nasza podłoga będzie Państwu służyć przynajmniej o 10 lat dłużej. Dzięki opracowanej technologii obróbki piór i wpustów w każdym elemencie, układanie parkietu czy deski podłogowej REVESEN staje się łatwiejsze i zapewnia wysoką precyzję połączeń. Zastosowanie trzech rowków stabilizacyjnych od spodu deski podłogowej jest kolejnym krokiem eliminującym naprężenia powstające w drewnie, a dzięki temu ułożona podłoga nie wypacza się i jest stabilna. Gotowe podłogi REVESEN są pakowane w folię, chroniąca podłogę przed wpływem warunków atmosferycznych.

SUSZENIE POD KOMPUTEROWYM NADZOREM!

Suszenie drewna przebiega w kilku etapach, które wpływają na jakość podłogi. Najpierw drewno musi być odpowiednio sezonowane na wolnym powietrzu, aby stopniowo, bez pośpiechu odprowadzić nadmiar wody. Następnie przechodzimy do procesu suszenia w komorze suszarniczej. Proces suszenia w suszarni jest procesem bardzo skomplikowanym, składającym się z kilku faz suszenia tzw. reżim suszenia drewna. Tak rygorystyczne nazwanie bierze się stąd, że skrupulatne przestrzeganie całego procesu jest warunkiem wyprodukowania dobrej, stabilnej podłogi. Natomiast pominięcie lub skrócenie którejś z faz suszenia drewna wpływa na zachowanie podłogi podczas użytkowania. Zachowanie rygorystycznego procesu suszenia drewna jest warunkiem wyprodukowania dobrej jakościwo podłogi, która będzie stabilna, czyli pozbawiona wypaczeń i odkształceń przez bardzo długi czas. Ma to również wpływ na wyeliminowanie czasu na tzw. dojście parkietu w pomieszczeniu, gdzie będzie użytkowany. Skraca to znacząco czas wykonania podłogi drewnianej, gdyż standardowo czas ten wynosił około 30 dni, natomiast stosując suszenie komputerowe, czas ten skraca się do kilku dni potrzebnych na związanie kleju. Firma Revesen stawia na produkty najwyższej jakości, dlatego zainwestowaliśmy w nowoczesną, sterowaną komputerowo suszarnię. Do znajomości drewna i fachu dodaliśmy najnowsze zdobycze techniki. Wszystko po to aby dostarczać Państwu produkty najwyższej jakości. Posiadamy jednak w swojej ofercie również podłogi dla Klientów mniej wymagających.

DRZEWO DRZEWU NIE RÓWNE!

Z punktu widzenia jakości podłogi strategiczne znaczenie ma pochodzenie drewna i proces jego suszenia. Najważniejsze, aby drewno było wielkowymiarowe tzn. z pnia a nie z gałęzi, ponieważ pień drzewa poddawany jest mniejszym naprężeniom niż narażone na wiatr i słońce gałęzie. Najlepszy materiał na doskonałą podłogę pochodzi z drzew rosnących w lesie, pośród innych drzew nie zaś samotnie w polu. Drzewa rosnące w gromadach są stabilniejsze, osłonięte z boków przez sąsiadów, a więc mniej narażone na powstawanie naprężeń. Nowoczesny, sterowany komputerowo proces suszenia drewna służy eliminacji naprężeń powstałych w żywym drewnie. Nasza firma przywiązuje wielką wagę do doboru drewna i takiej jego obróbki, aby owe naprężenia były minimalne. Ma to wielkie znaczenie dla jakości produkowanych przez nas podłóg. Jak zobaczycie Państwo stosujemy wiele zabiegów, aby na każdym etapie produkcji owe naprężenia eliminować i dostarczać Państwu produkt, którym będziecie się Państwo cieszyć przez wiele, wiele lat.

Modern, elegant and luxurious interior